Home>Products>JAPAN NACHI Bearing>NACHI SD3038+TS38+FRB12/290 JAPAN Bearing
  • NACHI SD3038+TS38+FRB12/290 JAPAN  Bearing
NACHI SD3038+TS38+FRB12/290 MODELS
Need a CAD or 3D Model?
What is SD3038+TS38+FRB12/290 bearing interchange?
Contact NowWhatsAppBe Our Agent
category
JAPAN NACHI Bearing
NACHI SD3038+TS38+FRB12/290 Bearing SPECIFICATIONS
  • NACHI
  • SD3038+TS38+FRB12/290
  • 6312 NR
  • 60x130x31
  • 60
  • 60 mm
  • 130 mm
  • 31 mm
QM INDUSTRIES BEARING LIMITED
QM INDUSTRIES BEARING LIMITEDChina
  • QM INDUSTRIES BEARING LIMITED2020-07-10 09:46:19
    Welcome to my shop! Glad to serve you! Please send your question!
Price Inspection Certificate Product Specifications Company Profile
NACHI SD3038+TS38+FRB12/290 JAPAN Bearing Compare similar products
  • 6312 NR
  • 60x130x31
  • 60
  • 60 mm
  • 130 mm
  • 31 mm
  • 4,9 mm
  • 3,1 mm
  • 2,82 mm
  • 1,7 Kg
  • 83,5 kN
  • 50,96 kN
  • 5355 r/min
NACHI SD3038+TS38+FRB12/290 JAPAN Bearing are basic numbers only.
No.BrandHsmCBDLJ
180FSH290Timken - - - 100 mm - 290 mm - -
200FS290Timken - - - 100 mm - 290 mm - -