Home>Products>JAPAN NSK Bearing>NSK 6308DDUC3E JAPAN Bearing 40X90X23
  • NSK 6308DDUC3E JAPAN  Bearing 40X90X23
NSK 6308DDUC3E MODELS
Need a CAD or 3D Model?
What is 6308DDUC3E bearing cross reference?
Contact NowWhatsAppBe Our Agent
category
JAPAN NSK Bearing
NSK 6308DDUC3E Bearing SPECIFICATIONS
  • With over 10170 full-service stores, our NSK 6308DDUC3E JAPAN Bearing 40X90X23 inventory 120 Outer Diameter (mm) is extensive and 46 mm 2B our parts are priced right. within 24 hours. QM INDUSTRIES BEARING LIMITED This helps you maximize your 40X90X23 productivity by saving time and your hard-earned dollars.
  • NSK
  • 6308DDUC3E
  • EE724119
  • Imperial
  • Pin-Type
  • 591000 lbf
  • 153000 lbf
  • 12 in
  • 3.6250 in
Download NSK 6308DDUC3E Spec Sheet
QM INDUSTRIES BEARING LIMITED
QM INDUSTRIES BEARING LIMITEDChina
  • QM INDUSTRIES BEARING LIMITED2020-07-10 09:46:19
    Welcome to my shop! Glad to serve you! Please send your question!
Price Inspection Certificate Product Specifications Company Profile
NSK 6308DDUC3E JAPAN Bearing 40X90X23 Customers who bought this item also bought
  • EE724119
  • Imperial
  • Pin-Type
  • 12 in
  • 3.6250 in
  • 0.630 in
  • 12.99 in
  • 14.13 in
  • 0.26 in
  • 0.51 in