Home>Products>JAPAN NACHI Bearing>NACHI NUPK-2205-S01 JAPAN Bearing 25x52x18
  • NACHI NUPK-2205-S01 JAPAN  Bearing 25x52x18
NACHI NUPK-2205-S01 MODELS
Need a CAD or 3D Model?
What is NUPK-2205-S01 bearing interchange?
Contact NowWhatsAppBe Our Agent
category
JAPAN NACHI Bearing
NACHI NUPK-2205-S01 Bearing SPECIFICATIONS
  • NACHI
  • NUPK-2205-S01
  • 6318ZNR
  • 90x190x43
  • 90
  • 90 mm
  • 190 mm
  • 43 mm
QM INDUSTRIES BEARING LIMITED
QM INDUSTRIES BEARING LIMITEDChina
  • QM INDUSTRIES BEARING LIMITED2020-07-10 09:46:19
    Welcome to my shop! Glad to serve you! Please send your question!
Price Inspection Certificate Product Specifications Company Profile
NACHI NUPK-2205-S01 JAPAN Bearing 25x52x18 Compare similar products
  • 6318ZNR
  • 90x190x43
  • 90
  • 90 mm
  • 190 mm
  • 43 mm
  • 43 mm
  • 5.69 mm
  • 3.5 mm
  • 3.1 mm
  • 3 mm
  • 0.5 mm
  • 183.64 mm
  • 202.9 mm
  • 4.91 Kg
  • 143 kN
  • 107 kN
  • 3400 r/min
  • Single Shield with Snap Ring
  • Cylindrical Bore
  • Single Row
  • 90 mm
  • 190 mm
  • 43 mm
  • 3 mm
  • 0.5 mm
  • 3.1 mm
  • 202.9 mm
  • 183.6 mm
  • 5.7 mm
  • 3.5 mm
  • 143,000 N
  • 107,000 N
  • 3,600 rpm
  • 4,300 rpm
  • 13.3
  • 0.012 to 0.036 mm
  • 104 mm
  • 176 mm
  • 205 mm
  • 2.5 mm
  • 8.4 mm