Home>Products>JAPAN KOYO Bearing>KOYO 46T30238JR/105 JAPAN Bearing 190*340*133
  • KOYO 46T30238JR/105 JAPAN  Bearing 190*340*133
KOYO 46T30238JR/105 MODELS
Need a CAD or 3D Model?
What is 46T30238JR/105 bearing interchange?
Contact NowWhatsAppBe Our Agent
category
JAPAN KOYO Bearing
KOYO 46T30238JR/105 Bearing SPECIFICATIONS
  • KOYO
  • 46T30238JR/105
  • 300 mm
  • 460 mm
  • 118 mm
  • 4 mm
  • 9 mm
  • 16.7 mm
  • 1780 kN
  • 3240 kN
Download KOYO 46T30238JR/105 Spec Sheet
QM INDUSTRIES BEARING LIMITED
QM INDUSTRIES BEARING LIMITEDChina
  • QM INDUSTRIES BEARING LIMITED2020-07-10 09:46:19
    Welcome to my shop! Glad to serve you! Please send your question!
Price Inspection Certificate Product Specifications Company Profile
KOYO 46T30238JR/105 JAPAN Bearing 190*340*133 Interchange guide
  • 300 mm
  • 460 mm
  • 118 mm
  • 4 mm
  • 9 mm
  • 16.7 mm
  • 560 min-1
  • 670 min-1
KOYO 46T30238JR/105 JAPAN Bearing 190*340*133 pdf
KOYO 46T30238JR/105 KOYO 46T30238JR/105 JAPAN Bearing 190*340*133 Frequently bought together
KOYO 46T30238JR/105 JAPAN Bearing 190*340*133 Series Supply
No.BranddDFTCEBd1
ARN45105NTN45 mm105 mm55 mm82 mm25 mm - - 45 mm
105BIC470Timken266,7 mm355,6 mm - - 224 kN - 44,45 mm -
105BIH470Timken266,7 mm355,6 mm - - 300 kN - 44,45 mm -
105RF02Timken105 mm190 mm121 mm - 36 mm175 mm36 mm -
105RF03Timken105 mm225 mm127 mm - 49 mm203 mm49 mm -
105RF32Timken105 mm190 mm121 mm - 65,1 mm175 mm65,1 mm -
105RJ02Timken105 mm190 mm121 mm - 36 mm175 mm36 mm -
105RJ03Timken105 mm225 mm127 mm - 49 mm203 mm49 mm -
105RJ32Timken105 mm190 mm121 mm - 65,1 mm175 mm65,1 mm -
105RN02Timken105 mm190 mm121 mm - 36 mm175 mm36 mm -
105RN03Timken105 mm225 mm127 mm - 49 mm203 mm49 mm -
KOYO 6210-CM JAPAN Bearing 50X90X20d:300 mm; D:460 mm; B:118 mm; rs (min):4 mm; Dynamic (Cr):9 mm; Static (Cor):16.7 mm; Pu:1780 kN; Grease:3240 kN; Oil:264.730 kN; with cylindrical bore:560 min-1; with tapered bore:670 min-1;
KOYO 6210ZZ C3 JAPAN Bearing 50×90×20d:300 mm; D:460 mm; B:118 mm; rs (min):4 mm; Dynamic (Cr):9 mm; Static (Cor):16.7 mm; Pu:1780 kN; Grease:3240 kN; Oil:264.730 kN; with cylindrical bore:560 min-1; with tapered bore:670 min-1;
50 mm x 90 mm x 20 mm KOYO 6210-2RS JAPAN Bearing 50*90*20d:300 mm; D:460 mm; B:118 mm; rs (min):4 mm; Dynamic (Cr):9 mm; Static (Cor):16.7 mm; Pu:1780 kN; Grease:3240 kN; Oil:264.730 kN; with cylindrical bore:560 min-1; with tapered bore:670 min-1;
KOYO 6210 rs JAPAN Bearing 50*90*20d:300 mm; D:460 mm; B:118 mm; rs (min):4 mm; Dynamic (Cr):9 mm; Static (Cor):16.7 mm; Pu:1780 kN; Grease:3240 kN; Oil:264.730 kN; with cylindrical bore:560 min-1; with tapered bore:670 min-1;
KOYO 6211 VUCM NS7S JAPAN Bearingd:300 mm; D:460 mm; B:118 mm; rs (min):4 mm; Dynamic (Cr):9 mm; Static (Cor):16.7 mm; Pu:1780 kN; Grease:3240 kN; Oil:264.730 kN; with cylindrical bore:560 min-1; with tapered bore:670 min-1;
KOYO 62102rsc3 JAPAN Bearing 50 × 90 × 20d:300 mm; D:460 mm; B:118 mm; rs (min):4 mm; Dynamic (Cr):9 mm; Static (Cor):16.7 mm; Pu:1780 kN; Grease:3240 kN; Oil:264.730 kN; with cylindrical bore:560 min-1; with tapered bore:670 min-1;
KOYO 6210 ZZ JAPAN Bearing 50*90*20d:300 mm; D:460 mm; B:118 mm; rs (min):4 mm; Dynamic (Cr):9 mm; Static (Cor):16.7 mm; Pu:1780 kN; Grease:3240 kN; Oil:264.730 kN; with cylindrical bore:560 min-1; with tapered bore:670 min-1;
KOYO 46T30238JR/105 JAPAN Bearing 190*340*133 Video
KOYO 46T30238JR/105 bearing,46T30238JR/105 Tapered
Jul 28, 2018 - d - 190 mm. D - 340 mm. T - 133 mm. C - 105 mm. r min. - 4 mm. r1 min. - 1,5 mm. da min. - 212 mm. Da min - 318 mm. ra max. - 4 mm. rb max
46T30238JR/105 - KOYO Bearing - 46T30238JR/105 Corp
NTN 30238 Bearing | 30238JR/105 bearing KOYO Japan
Tapered roller bearing 46T30238JR-105-KOYO ... - 123Bearing
Tapered roller bearing 46T30238JR-105-KOYO , dim : Ø int. 190 x Ø ext. 340 x th. 105 mm. SAME DAY SHIPPING. The specialist at your service for over 10