Home>Products>SWEDEN SKF Bearing>SKF 23136CCK/W33+H3136 SWEDEN Bearing 180*300*96
  • SKF 23136CCK/W33+H3136 SWEDEN Bearing 180*300*96
SKF 23136CCK/W33+H3136 MODELS
Need a CAD or 3D Model?
What is 23136CCK/W33+H3136 bearing interchange?
Contact NowWhatsAppBe Our Agent
category
SWEDEN SKF Bearing
SKF 23136CCK/W33+H3136 Bearing SPECIFICATIONS
  • What are the 180*300*96 dimensions of QM INDUSTRIES BEARING LIMITED a SKF 23136CCK/W33+H3136 SWEDEN Bearing 180*300*96? SWEDEN SKF Bearing 33mm B Manufacturing Service . Get Your Free, Instant Quote‎!
  • SKF
  • 23136CCK/W33+H3136
  • Single Row Ball Bearing
  • 0.0
  • N/A
  • B00308
  • Open
  • ABEC 1 | ISO P0
  • No
QM INDUSTRIES BEARING LIMITED
QM INDUSTRIES BEARING LIMITEDChina
  • QM INDUSTRIES BEARING LIMITED2020-07-10 09:46:19
    Welcome to my shop! Glad to serve you! Please send your question!
Price Inspection Certificate Product Specifications Company Profile
SKF 23136CCK/W33+H3136 SWEDEN Bearing 180*300*96 Specifications
  • Single Row Ball Bearing
  • 0.0
  • N/A
  • B00308
  • Open
  • ABEC 1 | ISO P0
  • No
  • Ball Bearing
  • Wide Inner Ring
  • Steel
  • C0-Medium
  • Metric
  • 25MM Bore; 62MM Outside Diameter; 17MM Outer Race Width; Open; Ball Bearing; ABEC 1 | ISO P0; No Filling Slot; No Snap Ring; Wide Inner Ring Internal Special Features; C0-Medium Internal Clearance; 25